Oldtimer Park

samochody z klasą

Jesteś tutaj Fahrzeuge zu verkaufen

Pojazdy na sprzedaż

Mercedes Benz W121 1961r  model 190

Cena: 19 500 złotych
Dane techniczne: 
Silnik benzynowy
Poj. skokowa: 1897 cm
Skrzynia biegów: 4 biegowa + R

Opis:
Numer fabryczny pojazdu : 14714
Przebieg:                            54 434 km
Kraj pochodzenia:              Austria/ Wiedeń

Pojazd został zakupiony we Wiedniu i należał do kilku właścicieli, zameldowanych w granicach administracyjnych Wiednia, do momentu wyrejestrowania w 2002 roku. Obecnie jest własnością jednego z naszych klientów. Pojazd znajduje się w Poznaniu, a właściciel jest mieszkańcem Łodzi. 
Pojazd posiada oryginalny fabryczny dokument sprzedaży  "Typenschein" oraz dokumenty zaświadczające o przebytych badaniach technicznych - ostatnie z 2002 roku. Poprzednie badanie techniczne zostało wykonane w 1995 roku przy przebiegu 53 781 km w stacji diagnostycznej Mercedes-Benz w okolicach Wiednia. Po ostatnim badaniu pojazd został dopuszczony do ruchu z wpisem "Leichter Mangeln". 

Stan tego egzemplaża jest dobry.

Przede wszystkim poza brakiem podsufitki oraz uszkodzonym prawym migaczem  samochód jest w 100% kompletny i pod względem wyposażenia, wnętrza jak i z zewnątrz, zgodny z fabrycznym dokumentem sprzedaży. Brak jakichkolwiek przeróbek . W bagażnik znajdują sie oryginalne 2 koła zapasowe. Wszystkie elementy chromowane znajdują sie na samochodzie, nie zdemontowane - w stanie do renowacji. Wszystkie koła i kapsle ozdobne - oryginalne wraz z oryginalnymi oponami z epoki + 2 koła zapasowe. Stan opon - pod względem głębokości bieżnika - zdatne do jazdy. Poszycie foteli przednich (oryginalne materiałowe - w jasnym kolorze) oraz tylnego siedziska nadaje się do prania i ponownego uyżytku. Niestety górna część tylnego oparcia spękała pod wpływem słońca. Fotel kierowcy nie jest wytarty ani zapadnięty.

Na szczególną uwagę zasługuje silnik, który pracuje bez zadnych zastrzeżeń; cicho, równo, żywo reaguje na naciśniecie pedału gazu. Silnik po 5- miesięcznym postoju i nowym akumulatorze, odpalił przy drugiej próbie nie generując żadnych niepokojących obłoków z rury wydechowej. W silniku znajduje sie olej bursztynowego koloru a układ chłodniczy zalany jest płynem odpornym na ostatnio spotykane w Polsce niskie temperatury. Oczywiście zewnętzrny wygląd jednostki napędowej po ponad 50 latach istnienia, nie jest fabryczny i niektóre elementy wymagają prac estetycznych, jdnak pod kątem technicznym jest absolutnie bez zarzutu. 
Stan układu przeniesienia napędu jak na Mercedesa  z niskim przebiegiem przystało jest bardzo dobry. Z pewnością wymaga on wymiany kilku części gumowo-metalowych jednak pojazd porusza się bez problemów o własnych siłach, bez jakichkolwiek niepokojących odgłosów czy wibracji.

Stan karoserii jest zadowalający jak na wiek tego egzemplaża. W kilku miejscach wymaga poprawek blacharskich jednak nie należy obawiać się, że wsiadając za kierownicę tego Pontona na pierwszej napotkanej dziurze wylądujemy z fotelem na asfalcie. Pokrywa silnika i bagażnika nie mają ani jednej perforacji. Podłoga bagażnika  (włącznie z bocznymi wnekami na koła zapasowe) w dobrym stanie blacharskim. Podłoga i konstrukcja nośna wymagają nieznacznych nakładów pracy.

Zapraszamy do oględzin w naszym warsztacie. Pojazd można zobaczyć od spodu oraz dokonać drobnej jazdy próbnej na terenie posesji .

There are no translations available.


Joomlart